Aktywne wyjazdy wakacyjne dla dzieci

Aktywne wyjazdy wakacyjne dla dzieci

Wiele się mówi na temat tego, że dzieci spędzają teraz zbyt dużo czasu przez ekranem komputera i telewizora, niechętnie bawią się na świeżym powietrzu, nie chcą wychodzić na plac zabaw, ani bawić się w gry zespołowe. Na pewno są dzieci, które wolą grać w gry komputerowe, zamiast wyjść na podwórko i grać w dwa ognie.

Bramka do piłki ręcznej i dobra zabawa

bramka na wyjazdJednak jest też spora grupa rodziców, która skutecznie zachęca swoje maluchy do zdrowego trybu życia, a i dzieciom sprawia to dużą frajdę. Coraz większą popularnością cieszą się także aktywne wyjazdy wakacyjne dla dzieci i młodzieży w różny wieku. Takie obozy są dobre zarówno wtedy, kiedy dziecko chce się nauczyć czegoś nowego, jak również kiedy chce szkolić swoje umiejętności czy dostać się do drużyny młodzików. Jakie obozy są najbardziej oblegane? Zdecydowanie od lat niesłabnącym powodzeniem cieszy się piłka nożna, a sukcesy naszych rodzimych piłkarzy zachęcają dzieci do podążania w ich ślady. Obozy dla przyszłych piłkarzy organizowane są w różnych miastach kraju, są obozy dla chłopców i dziewczynek, na różnych stopniach zaawansowania. Można wybrać także opcję piłki nożnej, ale na plaży.

bramka do piłki ręcznej na wyjazdByłby to idealny obóz dla osób, które chcą połączyć swoje hobby z odpoczynkiem nad brzegiem morza. Warto zaznaczyć, że plażowa piłka nożna posiada nieco inne zasady, a gra na piasku wymaga nie lada wytrzymałości fizycznej, w końcu samo chodzenie po piasku jest trudniejsze niż po ubitej drodze. Coraz większym powodzeniem cieszą się też obozy piłki ręcznej. Nasza reprezentacja i w tej dyscyplinie osiąga wiele sukcesów. Przygotowanie miejsca na taki trening nie jest trudne. Wystarczy bramka do piłki ręcznej na wyjazd, mała piłka i gotowe. Nawet jeśli nie ma ,,gotowego” boiska dla szczypiornistów to zawsze można narysować kredą linie. Najważniejsza jest linia bramki, której wszyscy poza bramkarzem nie mogą przekraczać, oraz krawędzie boiska. Ze sportów sezonowych uznaniem cieszą się obozy żeglarskie oraz narciarskie. Te pierwsze odbywają się latem nad morzem lub nad jeziorem, a podczas nich można zdawać egzaminy żeglarskie i motorowodne. Zajęcia z jazdy na nartach i snowboardzie mogą się odbywać na zaśnieżonych stokach, jak i na igelicie, co zapewnia brak zależności od pogody.

Dla osób zaawansowanych można dopasować zajęcia ze slalomów, skoków narciarskich, czy biegów. Jeśli tylko dziecko jest zainteresowane sportem to rodzice powinni go wysyłać na takie obozy, gdzie może się nauczyć czegoś nowego i pożytecznego, jak również szlifować swoje umiejętności pod okiem profesjonalistów.