Co robić z dzieckiem w Toruniu?

Co robić z dzieckiem w Toruniu?

Zanim zdecydujemy się na to aby pokazać naszym dzieciom jaki piękny jest świat zazwyczaj decydujemy się na to, aby nasza pociecha poznała najpierw swój kraj. Często cudze chwalimy a tak naprawdę swego nie znamy. Okazuje się bowiem, że w Polsce znajduje się wiele uroczych miast, miasteczek.

Atrakcje turystyczne w Toruniu dla małych odkrywców

ToruńPosiadają one nie tylko zabytki pochodzące z najróżniejszych okresów historycznych ale również opowiadające kawał historii naszego kraju. Dzięki nim będziemy w stanie lepiej zrozumieć wszystko, co się działo. Jednym z miast, które zawsze warto jest odwiedzić jest Toruń. To piękne nadwiślańskie miasto przyciąga w okresie wakacji turystów z całego kraju. Warto do Torunia zabrać swoje dziecko, ponieważ podczas ważnych dla miasta rocznic organizowane są różnego rodzaju imprezy nawiązujące do wydarzeń sprzed wieków, jak chociażby rekonstrukcje walk rycerskich. Na tym atrakcje w Toruniu się nie kończą, bowiem uliczki znajdujące się w ścisłym centrum miasta kryją w swoich zakamarkach fantastyczne niespodzianki dla każdego odkrywcy. Dzieci mają właśnie taką ciekawość i bardzo chętnie będą oglądać różnego rodzaju rzeźby, budynki jak również muzea. Udając się z pociechą do Torunia warto bowiem zabrać je do muzeum piernika.

ToruńNa wystawach możemy oglądać dawne receptury wypiekania tych ciasteczek, które są znakiem rozpoznawczym tego miasta. Co ciekawe – odwiedzający również mają szansę na to, aby takiego pierniczka wypiec. Dla dzieci jest to niezwy0kła frajda. Pociechy uwielbiają również zwierzęta, dlatego też można udać się do ogrodu zoo botanicznego. Obiekt, który znajduje się w Toruniu jest ewenementem, ponieważ znajduje się pięć minut drogi od starówki. To pozwoli nam zaoszczędzić sporo czasu na dojazd, dzięki czemu uda nam się zobaczyć więcej. Chcąc tchnąć w dziecko ducha kultury warto odwiedzić teatr, gdzie wystawiane są bajki dla dzieci w różnych interpretacjach. W szczególności w okresie wakacji można spotkać się również z tym, że teatr BAJ odwiedzają również artyści z innych miast, dzięki czemu sztuka ta jest jeszcze bardziej atrakcyjna. Dla rodziców poznanie na nowo bajek, które sami znajdą ze swojego dzieciństwa będzie swoistym powrotem do przeszłości i czasów beztroskiego dzieciństwa.

Dla miłośników wody oraz pływania otwarty jest mini aquapark. Niech nazwa mini nie myli, ponieważ znajdują się aż dwa baseny – jeden sportowy a drugi rekreacyjny z atrakcjami. Spędzanie czasu z dziećmi w taki sposób, aby poznały nasz kraj i go pokochały wcale nie jest trudne. Wystarczy odrobina chęci oraz kreatywności.