Domek w Zakopanem, czy okolicach?

Domek w Zakopanem, czy okolicach?

Zakopane to z pewnością najbardziej znane i najczęściej odwiedzane miasto w polskich górach. Nic więc dziwnego, że co roku odwiedza je coraz więcej turystów, nie tylko z Polski. Decydując się na spędzenie urlopu w tak turystycznym miejscu w pierwszej kolejności należy znaleźć odpowiedni nocleg, nawet kilka miesięcy przed wyjazdem. Nasuwa się wówczas pytanie, gdzie najlepiej się zakwaterować – blisko centrum, na obrzeżach miasta, czy w okolicznych mieścinach? 

Popularne domki w Zakopanem

domek

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, w jakim czasie roku będzie miał miejsce wyjazd w góry – latem, by odwiedzić najpiękniejsze szlaki, zimą, by aktywnie spędzić czas na nartach, czy między sezonami, by uniknąć tłumów i spokojnie spacerować po okolicznych dolinach. Amatorzy zimowego szaleństwa zdecydowanie chętniej wybierają noclegi w pensjonatach i domkach położonych w niedużej odległości od okolicznych stoków lub bezpośrednio przy nich, aby zmniejszyć uciążliwe dojazdy z pełnym sprzętem. Podróżujący w góry się latem powinni zdecydować jakie formy aktywności najbardziej ich interesują. Aktywnie spędzający czas turyści chętnie decydują się na domki w Zakopanym, w szczególności, jeśli na miejscu nie dysponują samochodem. Mając zapewniony nocleg w okolicy centrum miasta z łatwością odwiedzą najważniejsze atrakcje w okolicy poruszając się autobusami lub o własnych nogach. Autobusy miejskie dojeżdżają także do pobliskich szlaków górskich. Także, dla osób zainteresowanych spędzaniem czasu na Krupówkach, mających w planach odwiedzenie okolicznych muzeów i korzystanie z atrakcji, oferowanych przez miasto jak koncerty, festiwale, czy występy w okolicznych teatrach, dobrą opcją jest znalezienie noclegu w samym mieście.

domek

Z kolei, zainteresowani zwiedzaniem okolicznych miasteczek i całodzienne wyprawy po licznych szlakach górskich, a ścisłe centrum Zakopanego odwiedzające może raz podczas całego wyjazdu, powinny rozważyć możliwość podjęcia noclegu na obrzeżach miasta, lub w okolicznych miasteczkach i wioskach – szczególnie mając do dyspozycji samochód. Tym sposobem można uniknąć długich postojów w korkach na Zakopiance i z łatwością dostać się do wszystkich atrakcji w okolicy. Także, poszukując ciszy i spokoju podczas wakacji, należy zrezygnować z poszukiwania noclegu w okolicy miasta – chatki góralskie znajdujące się z dala od cywilizacji są wówczas zdecydowanie lepszą opcją.

Zakopane ma do zaoferowania swoim gościom naprawdę wiele i każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Miłośnicy miejskiego życia z pewnością odnajdą się w centrum miasta, podczas gdy zapaleni trekkingowcy i narciarze spędzą aktywny czas na licznych stokach i szlakach górskich.