Gdzie zjeść tanio i dobrze?

Gdzie zjeść tanio i dobrze?

Luksusowe restauracje serwując wykwintne jedzenie, takie jak owoce morza, francuskie wina, czy potrawy z najodleglejszych stron świata, są na pewno eleganckie i chętnie odwiedzane przez klientów, lecz niestety bardzo drogie. Większość osób rzadko jada na mieście, a jeśli już, to ogranicza się do restauracji i barów z niskiej lub średniej półki.

Smaczne i niedrogie jedzenie

gdzie zjeść w białymstokuTuryści, studenci, czy osoby mniej zamożne będą szukały tańszych rozwiązań w temacie restauracji. Czy jest jakieś rozwiązanie dla tej sytuacji? Gdzie tanio zjeść w Białymstoku smaczne jedzenie? Wyborów jest co najmniej kilka. Pierwsza z nich to popularne dawniej bary mleczne, nadal istniejące w przestrzeni miejskiej. Serwuje się tam zupy, pierogi, czy kluski. Jedzenie jest swojskie, polskie. Można najeść się do syta i nie wydać dużo pieniędzy. To opcja dla tych, co lubią polską kuchnię i proste potrawy, które już znają. Wadą barów mlecznych jest ograniczone menu. Druga opcja to bary szybkiej obsługi. Do wyboru są zarówno popularne sieci gastronomiczne, jak i lokalne bary. Można tu zjeść hamburgery, pizze, zapiekanki, czy frytki. Dania wydawane są na poczekaniu, nie trzeba długo czekać. Za cały obiad czy małą pizzę można czasem zapłacić nawet mniej niż dwadzieścia złotych.

gdzie zjeść w białymstokuTo fantastyczna opcja dla tych, co chcą szybko zjeść coś w drodze do pracy. Jedzenie zazwyczaj jest pożywne, więc nawet jednym burgerem można się najeść. Wadą rozwiązania jest fakt, iż takie dania są niezdrowe i tłuste. Trzecia opcja to skorzystanie z usług lokalnej restauracji. Ładny, przytulny lokal wcale nie musi mieć wygórowanych cen. Zupy czy dania główne będą droższe niż w barze mlecznym, jednak nie będzie to aż tak znacząca różnica. Zaletą tego rozwiązania jest bardziej zróżnicowane menu oraz fakt, iż jedzenie będzie nie tylko smaczne, ale i zdrowe, nie to co frytki z baru szybkiej obsługi. Poza tym, w takim miejscu można zjeść zarówno śniadanie, jak i kolację, restauracje bywają czynne nawet do północy. Wadą natomiast to, że wiele restauracji nie oferuje jedzenia na wynos, więc można zjeść potrawę tylko na miejscu, co nie jest korzystne dla osoby, która chce szybko coś zjeść.

Podsumowując, bary mleczne, bary szybkiej obsługi, czy lokalne restauracje to dobre miejsca by tanio i dobrze zjeść w Białymstoku. W takich miejscach mogą się stołować turyści, którzy chcą coś przekąsić podczas zwiedzania miasta, studenci i pracownicy chcących szybko coś zjeść w drodze na uczelnię czy do biura, jak również osoby, które chcą coś smacznego zjeść na mieście i nie przepłacić.