Impreza firmowa – plan przygotowań

Impreza firmowa – plan przygotowań

Firmy coraz bardziej zaczynają dbać o swoich pracowników. Skupiają się nie tylko na aspekcie finansowym i na dobrej umowie, ale także na sympatycznej atmosferze i przyjaznych relacjach w miejscu pracy. Dlatego też popularne stały się imprezy firmowe. Najczęściej są to imprezy zapoznawcze, integracyjne.

Impreza dla pracowników

 impreza firmowa na MazurachImpreza może być nagrodą dla działu za wspaniałą pracę przez cały rok, czy organizowana z okazji jubileuszu działalności firmy. Każdy powód jest dobry, by pokazać pracownikom, że są ważny dla przedsiębiorstwa. Dawniej imprezy bywały przygotowywane w klubach, salach bankietowych, a nawet w siedzibie firmy. Teraz coraz częściej są to imprezy powiązane z wyjazdem w jakieś ciekawe miejsce. Popularnością cieszy się mała impreza firmowa na Mazurach. Dlaczego Mazury? To Kraina Tysiąca Jezior, pełna przepięknych, malowniczych krajobrazów. Impreza może być typowo relaksacyjna, połączona z zabiegami spa. Może też być imprezą krajoznawczą ze zwiedzaniem zabytków i ciekawych miejsc dla turystów. Mazury dają możliwość również aktywnego wypoczynku na żaglówkach, kajakach, rowerach, czy po prostu na spacerach.

 impreza firmowa na MazurachPrzygotowując taką imprezę trzeba poznać preferencje pracowników i na tej podstawie wybrać miejsce wycieczki. Wtedy trzeba znaleźć hotel i zaplanować atrakcje. W wersji aktywnej trzeba poszukać wypożyczalni sprzętu sportowego, w wersji relaksacyjnej hotelu z gabinetem odnowy biologicznej. Kolejna kwestia to finanse. Wiadomo, im więcej się zaplanuje tym wycieczka będzie droższa. Można szukać budżetowych rozwiązań w kwestii noclegów, jak również zastanowić się nad tym gdzie pracownicy będą się stołować. Następna ważna rzecz to funkcja imprezy. Jeśli to zabawa integracyjna to należy zaplanować jakieś gry i zabawy, wyjścia do klubów. Jeśli impreza ma być nagrodą za wyniki w pracy to pracownicy sami powinni sobie móc zaplanować przynajmniej część czasu. Można podzielić dzień na czas, gdzie atrakcje są zaplanowane, a później dać wolną rękę pracownikom. Wtedy kto jest zmęczony pójdzie odpoczywać, kto chce pozwiedzać, czy przejechać się na wycieczkę rowerową może także to uczynić. Nie można zapominać o transporcie. Wynajem autokarów jest najczęściej wybieraną opcją.

Zapewnia możliwość wyjazdu o dowolnej godzinie, busem można dojechać także do innych miejsc na zwiedzanie. Duży autobus jest w stanie pomieścić cały dział, a jego wynajęcie nie jest tak kosztowne jak zapłacenie za bilety kolejowe czy inne. Bez dwóch zdań impreza firmowa na Mazurach spodoba się wszystkim pracownikom.