Jak dobrze wyczarterować jacht?

Jak dobrze wyczarterować jacht?

Wiele osób chce nie tylko być pasażerem na jachcie, ale także nim kierować. Nie jest to jednak takie proste. Uzyskanie odpowiednich patentów wymaga przejścia specjalistycznych kursów, trzeba być rewelacyjnym pływakiem i umieć się zachować nawet w najbardziej niebezpiecznych sytuacjach, takich jak sztormy.

Czarter dla amatorów

czarter w GrecjiNie mniej jednak te wyzwania nie odstraszają potencjalnych kapitanów jachtów, wręcz przeciwnie. Stanowią zachętę do tego, by pokonywać własne słabości i uczyć się nowych rzeczy. Co można zrobić jeśli już ma się taki patent? Głównym celem zdobycia uprawnień jest możliwość samodzielnego czarterowania jachtów bez załogi. Wtedy można pływać gdzie się chce i kiedy się chce. Nie jest się ograniczonym planem wycieczki, ani tym, że w danym czasie trzeba przepłynąć tyle i tyle kilometrów. Sami możemy zdecydować czy chcemy w danym miejscu zostać dłużej, czy płynąć dalej. Szczególnie popularny wśród nowych żeglarzy jest atrakcyjny czarter w Grecji. Grecja to nie tylko piękny kraj, pełen starożytnych zabytków i smacznej kuchni śródziemnomorskiej. To także spokojne, morskie wody, idealne dla początkujących żeglarzy.

czarter w GrecjiBurze, sztormy, czy inne nagłe zjawiska pogodowe są tutaj rzadkie, jednak wiatr jest na tyle silny, że bez problemu można płynąć jachtem. Wiatr przydaje się także wtedy, kiedy czarterujemy jacht w lipcu czy sierpniu. Wtedy temperatury w Grecji są bardzo wysokie, a wiatr pozwala na odrobinę ochłody. Ponadto, w Grecji działa wiele firm czarterujących jachty. Są to nie tylko firmy lokalne, ale także polskie, które wodują tam jachty. To na pewno ułatwia znalezienie dobrej oferty. Jak dobrze wyczarterować jacht? Na pewno trzeba sprawdzić jego wyposażenie. Jeśli wybieramy się na rejs jednodniowy, to nie jest to takie ważne, ale przy rejsie tygodniowym będzie miało znaczenie. Wygodna kajuta, wyposażona kuchnia i łazienka na pewno sprawią, że rejs będzie przyjemniejszy. Zawsze trzeba też sprawdzać ile faktycznie kosztuje czarter. Często im dłużej się czarteruje tym mniej się płaci za dobę. Rzetelna firma nie będzie miała także opłat dodatkowych za wynajem jachtu. Podsumowując, jacht w Grecji można wynająć szybko i bezproblemowo.

Na początku czy na końcu sezonu można też zrobić to taniej, niż w szczycie turystycznym. Grecja to przepiękny kraj, który warto zwiedzić od strony wody i podziwiać jej zabytki w inny sposób niż zazwyczaj. Warto wspomnieć o tym, że do czarterowania są różne łodzie, począwszy od małych jachtów dla dwóch osób, po wielkie jachty dla kilkunastu pasażerów.