Najpopularniejsze miejsce do nauki kitesurfingu – Półwysep Helski

Najpopularniejsze miejsce do nauki kitesurfingu – Półwysep Helski

Kitesurfing nazywany przez wielu również kiteboarding to jedna z najbardziej popularnych dyscyplin sportów wodnych, które wywodzą się z ciepłych krajów, w których powstały miasteczka surferskie. Jednak w Polsce sport ten również jest doskonale znany, jak i praktykowany.

Dla kogo kurs kitesurfingu?

kitesurfingNajlepszym sposobem na opanowanie sztuki pływania na desce jest rozpoczęcie nauki, już od najmłodszych lat. Im dziecko jest młodsze tym posiada mniejszy lęk przed możliwym niebezpieczeństwem lub przed nieznanym. Jako dziecko wszelkie zagrożenia odczuwamy w wiele niższym stopniu, niż w momencie, kiedy stajemy się już świadomi oraz dorośli. Kurs kitesurfingu na Helu przeznaczony jest już dla osób od szóstego roku życia. Organizowane są również obozy dla nieco starszych dzieci w wieku od ośmiu do dziesięciu lat, które stanowią połączenie doskonałej zabawy nad morzem, odbywającej się najczęściej na Półwyspie Helskim wraz z nauką pływania na dece surfingowej. Kitesurfing jest popularną odmianą zwyczajnego surfingu. Oby dwie dyscypliny sportów wodnych wykorzystują deskę surfingową, jednak kitesurfing stanowi rozszerzenie tradycyjnego pływania na desce o pływanie wraz z latawcem, który odpowiedzialny jest za wytworzenie siły ciągu, aby deska nie tonęła pod wpływem ciężaru, jaki wywołuje na nią człowiek.

kitesurfingKurs kitesurfingu na Helu obejmuje przede wszystkim naukę teoretyczną, jak również praktyczną. Osoba chcąca uprawią te dyscyplinę z pewnością powinna wiedzieć, jak utrzymać się na desce, co zrobić w sytuacjach kryzysowych oraz jak prawidłowo sterować kitem. Po odpowiednio długim i wyczerpującym temat kursie teoretycznym, przeprowadzana jest część praktyczna, polegająca na zastosowaniu wcześniejszej wiedzy teoretycznej. Kitesurfing jest niezwykle owijająca dyscypliną, pośród wszelkich dostępnych sportów wodnych. Dzięki kursom kitesurfingowym można zbudować zarówno odwagę i pewność siebie, jak również masę mięśniową oraz pracować nad kondycją ciała, jak i nad jego siłą ogólną. Kursy przeprowadzane na Półwyspie Helskim należą do najbardziej popularnych, ponieważ półwysep charakteryzuje się płycizną, która sięga prawie do jego połowy. Sprawia to, iż kursanci czuja się bezpiecznie, jak i istnieje mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia jakiejkolwiek tragedii lub wypadku. Prowadzenie deski po fali jest niezmiernie trudnym wyczynem, jednak po odbyciu kursów nabywa się tę umiejętność.

Skutkuje to tym, iż można rozpocząć samodzielne pływanie po morzu. Wykładowcy, jak i osoby szkolące kursantów posiadają wiele certyfikatów, a także charakteryzują się wysokimi umiejętnościami nie tylko w dziedzinie sportu, jaką jest kitesurfing lecz także w przekazywaniu informacji i nauczaniu innych osób.