Noclegi przy szlaku rowerowym Green Velo

Noclegi przy szlaku rowerowym Green Velo

Green Velo to jeden z największych i najpopularniejszych szlaków rowerowych w Polsce. Obejmuje on bowiem aż pięć województw, które znajdują się na Wschodzie. Jest to województwo warmińsko-mazurskie, świętokrzyskie, podkarpackie, jak też lubelskie oraz podlaskie. Cała trasa to aż 2071 kilometrów do przejechania.

Noclegi dla rowerzystów

noclegiJeżeli ktoś chce przejechać całe Green Velo, musi zadbać o odpowiednio długi urlop. Warto też wcześniej przemyśleć i ustalić, w jakich miejscach będziemy nocować. Czasem ciężko jest o znalezienie czegoś w pobliżu szlaku Green Velo, dlatego wcześniej przygotowany plan powinien być dla nas podstawą. Jeżeli w tym roku zamierzamy przemierzyć Green Velo – noclegi dla rowerzystów znajdziemy między innymi w Braniewie. Oczywiście dla rowerzystów bardzo ważny jest komfort, ponieważ po całym dniu pedałowania będą oni zmęczeni. Dlatego właśnie miejsca noclegowe na trasie Green Velo są komfortowo wyposażone, dzięki czemu rowerzyści na pewno prześpią całą noc i z radością obudzą się w niezwykle wygodnym łóżku. W przygotowanych dla rowerzystów pokojach rowerowych znajdują się łazienki, dzięki czemu można odświeżyć się po wycieńczającej wycieczki. Ponadto w każdym pokoju znajduje się telewizor, a goście mają bezpłatny dostęp do Internetu.

noclegiWarto dokonać rezerwacji takiego pokoju w Braniewie już wcześniej, chociaż nie jest to koniecznością, ponieważ w najlepszym znajdującym się tam ośrodku znajduje się aż 160 miejsc noclegowych. Rowerzyści zazwyczaj decydują się na jednodniowy nocleg, ponieważ następnego dnia od razu wybierają się dalej, aby przemierzyć cały szlak Green Velo. Dlatego w takich ośrodkach wypoczynkowych panuje najczęściej duża rotacja gości i jest duże prawdopodobieństwo, że nawet bez wcześniejszej rezerwacji znajdziemy tam miejsce. Warto wspomnieć także o tym, że rowerzystom bardzo często zależy na tym, aby wyprawa była jak najtańsza. Już w swój sprzęt rowerowy inwestują duże pieniądze, dlatego wakacje chcą spędzić nie nadwerężając zbytnio swojego budżetu. Na szczęście ośrodki wypoczynkowe dbają o to, aby nie wystraszyć potencjalnych gości wysokimi cenami, dlatego możemy liczyć na jednodniowy nocleg w naprawdę przystępnej cenie.

Oczywiście pamiętajmy, że w koszt nie zostało wliczone wyżywienie, dlatego sami musimy zadbać o obiadokolację i o śniadanie następnego ranka. Jeżeli dobrze przygotujemy się do wycieczki, z pewnością nie będziemy mogli na nic narzekać. Takie wakacje będą niezapomniane, a pokonanie szlaku Green Velo to naprawdę duże osiągnięcie.