Organizacja firmowych wyjazdów integracyjnych

Organizacja firmowych wyjazdów integracyjnych

Odpowiednie zorganizowanie wyjazdu firmowego nie należy do prostych zadań. Trzeba wziąć pod uwagę warunki pogodowe, czas wyjazdu, ale przede wszystkim budżet, jaki zostanie na to wyznaczony. To on tworzy ograniczenia związane z warunkami, na jakie można sobie pozwolić w trakcie dokonywania rezerwacji.

Ciekawe pomysły na wyjazdy

wyjazdy firmowe integracyjneCzasem lepiej postawić na okoliczny hotel, gdzieś pod miastem i zadbać o dodatkowe atrakcje, niż przeznaczać masę pieniędzy na dojazd. Mówiąc o integracji należy także przedstawić przemyślany plan spędzania czasu na który składają się zarówno zabawy integracyjne, ale także odpoczynek. Pracownicy często unikają wszelkiego rodzaju wycieczek ze względu na swoje prywatne plany, które nie zawsze mogą zostać przełożone. Warto więc termin wyjazdu wyznaczyć wspólnie z pracownikami znacznie wcześniej, aby każdy mógł zarezerwować sobie czas. Dzięki temu zyskuje się pewność, że cały zespół pojawi się na integracji i będzie mógł poznawać wzajemnie swoje słabe i mocne strony. Poprawia to także ich samopoczucie, jednocześnie dodając motywacji do efektywnej pracy, przynoszącej korzyści całej firmie. Zawsze można połączyć wyjazd integracyjny ze szkoleniami bądź konferencją tematyczną, urozmaicając czas spędzony wspólnie. Pomysłów na udane wyjazdy firmowe integracyjne jest mnóstwo. Inspiracje są dostępne zarówno wśród ofert biur podróży specjalizujących się w obsłudze firm, jak i wewnątrz zakładu – wychodzące prosto od pracowników.

wyjazdy firmowe integracyjneWybierając miejsce docelowe należy kierować się szybkim dojazdem oraz odpowiednimi warunkami hotelu, który pozwoli na aktywne spędzanie czasu, także poza nim. Dodatkowe atrakcje zawsze są mile widziane, a unikalny program na pewno zapadnie w pamięci każdego na długo. Taki wyjazd integracyjny niesie za sobą wiele korzyści – tworzą się nie tylko silne zespoły darzące się zaufaniem, ale także zmniejsza się bariera komunikacyjna na linii pracownik – szefostwo. Jest to dobry sposób na zbliżenie się do ludzi i poznanie ich prywatnych zainteresowań. Wyjazdy firmowe znacznie zwiększają zadowolenie pracowników i motywują ich do dalszej pracy. Znacznie lepiej można poznać perspektywę każdego z nich na oferowany na rynku produkt lub usługi.

Znikają także wszystkie szczeble firmowe i często w takich sytuacjach pracownicy przedstawiają swoje pomysły marketingowe, na ulepszenie produktów bądź znalezienia nowych kontrahentów. Jest to cenne doświadczenie zarówno dla zespołów, jak i pracodawcy, który zyskuje możliwość bliższego poznania mocnych i słabych stron każdego z nich.