Pizza – dlaczego ją tak lubimy?

Pizza – dlaczego ją tak lubimy?

Pizza. Któż z nas nie lubi pizzy? Chyba nie ma takiej osoby, zwłaszcza że obecnie pizzerie oferują tak bogate menu, że każdy znajdzie coś dla siebie! Wybór dotyczy nie tylko farszu, ale już samego ciasta. W ofertach mamy między innymi klasyczne, średniej grubości ciasto, jak i ciasto wyjątkowo grube oraz zupełnie płaskie. Poza tym wybierać możemy także w wyglądzie i smaku samych brzegów…

Najsmaczniejsze pizze

pizzaCiasto drożdżowe na brzegach może zostać bowiem wypełnione na przykład ciągnącym się, pysznym serem czy też… kabanosami. To propozycja dla tych, którzy są wiecznie głodni. Jedząc taką pizzę, nie sposób nie zostać sytym. Jednak oczywiście największe znaczenie ma to, co położymy na ciasto. Capriciosa to nie jest już najpopularniejsza pizza. Choć szynka i pieczarki to klasyczne połączenie, które zawsze smakuje, wiele osób poszukiwało czegoś nowego, bardziej oryginalnego. To dlatego w pizzeriach możemy znaleźć na przykład pizze z kawałkami ryb czy owocami morza. To na przykład pizza z krewetkami czy z tuńczykiem. Bardzo często kupowana jest także pizza ze szpinakiem, który dobrze komponuje się z różnego rodzaju składnikami. Wielbiciele serów z kolei wybierają najczęściej pizzę, na której znajdziemy cztery różnego rodzaju sery. To coś dla smakoszy. W każdym mieście, jak i miasteczku, pizzerie znajdziemy na każdym kroku.

pizzaSą one oblegane najczęściej w weekendy, zaś w tygodniu klienci decydują się na skorzystanie z oferty jedzenia na dowóz. To raptem kilka złotych więcej, a dostajemy ciepłą pizzę prosto do domu. To dobry wybór także wtedy, kiedy na zewnątrz panuje brzydka pogoda, a nam po prostu nie chce się wychodzić spod ciepłego koca. Nic więc dziwnego, że pizzerie nie narzekają na brak zysków, niezależnie od pogody czy pory roku. Na przykład dużą popularnością cieszy się włoska pizza w Karpaczu – nie jest to jednak niczym dziwnym, gdyż miasto to często odwiedzają turyści, aby zobaczyć sławną drewnianą świątynię Wang, która stanowi wizytówkę Karpacza. Turyści po zwiedzaniu decydują się na obiad w restauracji, jednak nie zawsze zależy im na ekskluzywnych daniach, kawiorze i sushi. Wiele osób największą przyjemność czerpie w końcu z jedzenia pizzy, zwłaszcza że jej rozmiary (np. 50 cm!) pozwalają porządnie najeść się dwóm lub nawet trzem osobom.

Istnieje też możliwość skomponowania pizzy z wybranych przez siebie składników czy też zamówienie pizzy „z dwóch połówek” – jeśli nie możemy zdecydować się na jedną pozycję z menu. Wydaje się, że nie ma osoby, która nie byłaby zadowolona z zamówionej pizzy!