Po czym poznać dobrą restaurację?

Po czym poznać dobrą restaurację?

Raz na jakiś czas zdarza się, że mamy ochotę odrzucić garnki na bok i wybrać do ekskluzywnej restauracji, gdzie zjemy coś, czego na co dzień nie chce nam się przygotować. Często zdarza się też tak, że będąc w nieznanym mieście nie mamy innej możliwości niż wybranie się do jednego z wielu miejsc na jakiś dobry obiad.

Restauracja z dobrym menu

restauracjaJednak bez posiadania żadnej wiedzy na temat tutejszych restauracji jak mamy stwierdzić czy dany lokal jest dobry? Jest na to kilka sposobów. Wchodząc do nowej, zupełnie obcej restauracji są pewne elementy, które powinny wzbudzić naszą uwagę. Jednym z nich jest zapach unoszący się w powietrzu. Według wielu osób to właśnie on determinuje to czy restauracja jest dobra czy zła. Zapach nie powinien być ostry ani sztuczny. Jeśli wchodzimy do lokalu, a w nim czuć odświeżacz powietrza to nie warto siadać na miejscu i zamawiać jedzenia. W dobrych restauracjach po przekroczeniu progu uderza w nas lekki zapach wykonywanych przez kucharza potraw. Powinno to wzbudzać w nas pozytywne wrażenie i zachęcać do pozostania w tym miejscu na dłużej. Po wejściu do lokalu warto także zwrócić uwagę na liczbę gości. Oczywistym jest, że w pewnych porach dnia ludzi jest naprawdę mało, jednak w dobrych restauracjach znajdujących się nawet w nie najlepszej okolicy siedzi przynajmniej kilka osób. Popularność danej restauracji można także zauważyć po przyjściu do lokalu w piątkowy lub sobotni wieczór.

restauracjaWiększość dobrych lokali nie ma miejsc na ostatnią chwilę, w związku z czym konieczna jest wcześniejsza rezerwacja. Aby przekonać się czy restauracja jest dobra warto też przejrzeć menu. Im więcej w nim nazw i odmian potraw tym bardziej możemy być pewni, że właściciele nie stawiają na jakość, a na ilość. Odpowiednie menu powinno być krótkie i treściwe – tylko wtedy możemy być pewni, że wykonywane dania są naprawdę smaczne i cenione przez stałych klientów. Duża liczba potraw może świadczyć też o mrożeniu potraw lub większości składników, co oznacza, że podawane potrawy nie są zbyt świeże. Kwestią bardziej indywidualną, ale równie ważną jest wygląd restauracji. Jak wiadomo, każdy ma swój własny gust, jednak po wejściu do lokalu każdy powinien mieć odczucie, że w tym miejscu panuje porządek i czystość.

Jeśli nie jesteśmy co do tego przekonani – lepiej wybrać się gdzie indziej. W każdym dużym i małym mieście znajduje się przynajmniej kilka restauracji. W związku z tym wybór jednej z nich może okazać się trudny. Oprócz wymienionych kwestii warto także kierować się opiniami innych, czy to rodziny i przyjaciół, czy też internautów. Dzięki temu można uniknąć wydania pieniędzy na niesmaczny posiłek.