Pomysł na wakacje – spływy kajakowe

Pomysł na wakacje – spływy kajakowe

Pomysłów na ciekawe spędzenie wakacji jest wiele. Spokojny wypoczynek nad morzem, aktywny w górach, zwiedzanie zabytkowych miast, czy wyjazdowe szkolenia i kursy. Każdy ma własne preferencje i chce wykorzystać ten czas jak najlepiej. Pojawiają się także nowe propozycje, które dawniej były wybierane bardzo rzadko.

Wakacyjne spływy po Wkrze

spływy kajakoweSą to na przykład spływy kajakowe. Nawet miłośnicy aktywnego wypoczynku woleli wybierać górskie wspinaczki, obozy sportowe, czy choćby pływanie w morzu. Jednak zarówno żeglarstwo, jak i kajakarstwo zaczęło się cieszyć uznaniem społeczeństwa. Pływanie na kajakach pozwala na ćwiczenie wszystkich grup mięśniowych, szczególnie mięśni rąk. W kajaku ważna jest również równowaga, skupienie, opanowanie. Zatem nie tylko wymagana jest dobra kondycja i siła mięśni, ale także inne rzeczy. Na letnie spływy kajakowe – Wkra będzie idealna. To piękna rzeka, położona w malowniczej krainie. Dobre trasy spływowe znajdą tu zarówno osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kajakami, jak również ci, dla których przepłynięcie kilkunastu kilometrów nie stanowi problemu. Wkra jak również ,,przyległe rzeki” pozwalają na zaplanowanie dowolnej trasy. Planując wakacyjne spływy warto zachęcić znajomych do takiej wyprawy.

spływy kajakoweWypożyczenie trzyosobowych kajaków jest zawsze korzystniejsze cenowo, od wypożyczenia kajaku jednoosobowego. Dodatkowo wsparcie znajomych jest w cenie, pomoże nam przezwyciężyć trudności podczas nauki, będziemy mieli doping jeśli coś nie będzie szło po naszej myśli. Wyjazd grupowy będzie także korzystny jeśli chodzi o wynajem domku lub pokoju, transport jednym samochodem, jak i dowolne bilety wstępu. Na spływ kajakowy warto się wybierać pod koniec sezonu urlopowego. Wiąże się to z temperaturą wody. W maju, czy czerwcu może być ona jeszcze bardzo zimna, bo nie zdążyła się nagrzać. Wtedy po przewróceniu się kajaka do wody odczujemy dotkliwie niską temperaturę. W sierpniu, czy wrześniu woda będzie już cieplejsza, a wszelkie wypadki mniej nieprzyjemne. Wczesną jesienią na kajaki wybiera się też mniej osób, bo osoby trenujące wyczynowo zaczynają już wczesną wiosną wypływać na szlaki, by przygotować się na otwarcie sezonu.

Mniej osób pozwala nam w bardziej komfortowych warunkach poruszać się na trasie, nie ma tłoku, a więc jest też bezpieczniej. Bez dwóch zdań letnia wyprawa na kajaki rzeką Wkrą lub inną jest ciekawym rozwiązaniem. Kiedy pogoda sprzyja, a woda jest ciepła to nawet wypadki nie są tak dotkliwe. W zgranym zespole znajomych z pewnością miło spędzimy czas.