Przechowywanie roweru i pokrowce

Przechowywanie roweru i pokrowce

Sezon rowerowy w Polsce trwa cały rok, ze względu na dość wysokie temperatury zimą oraz to, że śnieg pada o wiele rzadziej, niż jeszcze kilka lat temu. Jednak co począć w momencie, gdy nadejdzie mróz, który zniechęca wielu rowerzystów do jazdy.

Pokrowiec rowerowy się przydaje

pokrowce roweroweTrzymanie roweru w domu często jest niemożliwe. W momencie, kiedy posiadamy dom nie jest to skomplikowane, ze względu na występowanie garażu lub poddasza. Mieszkańcy blokowisk nie mają już takiej sposobności. Najpopularniejszym miejscem do przechowywania roweru w bloku jest balkon. Ten sposób wydaje się być dokonały, ponieważ nie zajmuje miejsca w mieszkaniu. Jednak rower znajdujący się na balkonie narażony jest na niekorzystne czynniki atmosferyczne. Deszcz, śnieg i ujemne temperatury. Czynniki te wpływają na powstawanie korozji, rdzewienie poszczególnych elementów. Zapobiec temu można odpowiednio zabezpieczając rower, wodoodporny pokrowiec na rower doskonale nadaje się do osłonięcia jego całości. Wykonany jest z impregnowanego ortalionu. Jednak nieodpowiednio założony może spełniać odwrotną rolę, do zamierzonej.

pokrowce roweroweWoda i para wodna, która będzie skraplać się pod pokrowcem może negatywnie wpłynąć na metalowe części. Oprócz wodoodpornych pokrowców na rower dostępne w sprzedaży są także całoroczne. Pokrowiec na rower ochroni go od od deszczu, wiatru, mrozu, lecz również będzie stanowił ochronę przed mocnymi promieniami słonecznymi. Słońce również negatywnie wpływa na rower, elementy kierownicy lub siodełko ulegać może pękaniu. Całoroczny pokrowiec na rower wykonany jest w większości z nylonu o gramaturze dwieście dwadzieścia gram na metr kwadratowy. Pokrowiec ten posiada podwójne szwy, które wzmacniają pokrowiec w newralgicznych miejscach. Wyposażony jest również w system zamykający wykonany ze sznura, którego udźwig całkowity wynosi ponad trzysta dwadzieścia kilogramów. Pokrowiec na rower oprócz tego, że chronić może rower podczas przechowywania go na zewnątrz, idealnie sprawdzi się również podczas transportu roweru na bagażniku samochodowym. Dzięki temu podczas jazdy rower będzie bezpieczny i nie narażony na szkodliwe czynniki oraz zabrudzenia. Pokrowce rowerowe i odblaski na ubrania są niemiernie ważnym elementem każdego posiadacza tego dwukołowego pojazdu.

Odblaski rowerowe zapewniają bezpieczeństwo podczas jazdy, nie tylko w niekorzystnych warunkach pogodowych oraz późnym wieczorem lub w nocy. Używanie odblasków zwiększa widoczność kierowcy nawet pięciokrotnie, jest to dystans, który może uratować rowerzyście życie.

Więcej na https://bike-protection.sklep.pl