Rowerem po Zakopanem

Rowerem po Zakopanem

Zakopane to piękna miejscowość, znana jednak większości z turystów od strony pieszej. Czy ma zatem do zaoferowania coś także rowerzystom? Możemy sami się o tym przekonać, jeżeli weźmiemy udział w profesjonalnie organizowanej wycieczce rowerowej. Takie wydarzenia są prowadzone między innymi przez znane ośrodki szkoleń enduro. Dla osób początkujących wyprawa połączona jest ze szkoleniem enduro.

Zwiedzanie Zakopanego rowerem

wycieczka rowerowa w zakopanem dla młodzieżyWycieczka rowerowa w Zakopanem dla młodzieży trwa 11 godzin. Czas ten rozłożony jest na dwa dni, dlatego oprócz jazdy na rowerze uczestnicy mogą liczyć także na klasyczne zwiedzanie. Jest to wycieczka weekendowa, na samym początku uczestnicy spotykają się i sprawdzają stan swoich rowerów. Przeprowadzają rozgrzewkę, która poprzedza I blok szkolenia. Podczas niego uczestnicy uczą się slalomu na polanie oraz tak zwanego „pompowania” na trasie. Następnie w ramach szkolenia odbywa się wycieczka. Młodzież zobaczy okolicę Doliny Białego oraz pojeździ rowerami drogą pod Reglami. Pierwszy dzień szkoleń kończy się o godzinie 19 i wtedy uczestnicy mają czas wolny. Następnego dnia z samego rana wyruszają na wycieczkę, która rozpoczyna się w GuguParku, a następnie wiedzie przez Gubałówkę i Kościelisko, Drogę pod Reglami, z powrotem do miejsca startu. Jest to trasa licząca 20 kilometrów, dlatego może być męcząca, zwłaszcza że teren nie jest prosty, a przewyższenia mogą wynosić około 500 metrów.

wycieczka rowerowa w zakopanem dla młodzieżyJeżeli więc planujemy wziąć udział w takiej wycieczce, warto upewnić się, czy z naszą kondycją na pewno damy sobie radę! Samymi umiejętnościami technicznymi nie musimy się martwić, ponieważ podczas szkolenia poznamy, jaka jest prawidłowa postawa, którą należy utrzymywać na rowerze. Nauczymy się także balansować ciałem podczas jazdy, aby była ona jak najbardziej płynna. Uczestniczy poznają również sposób na efektywne używanie hamulców, prawidłowe skręcanie, mogą uczyć się także skoków. Trasy enduro są wymagające, ale – tym samym – przynoszą uczestnikom mnóstwo adrenaliny. Jeżeli więc lubimy wyzwania i jesteśmy przekonani, że poradzimy sobie na kilkunastu kilometrach zakopiańskiej trasy, jest to idealny dla nas sposób na miłe spędzenie wolnego czasu.

Należy jednak wziąć pod uwagę, że nocleg oraz wyżywienie załatwia się we własnym zakresie. To właśnie dzięki temu cena wycieczki jest taka niska, ponieważ wynosi raptem 200 złotych, jeżeli posiadamy własny rower. Młodzież, która chce wypożyczyć rower od ośrodka szkoleniowego, musi liczyć się z dodatkową dopłatą takiej kwoty. Z pewnością jednak nikt nie będzie żałował takiej wycieczki, która pokaże Zakopane z zupełnie innej strony.