Wypożyczanie kajaków – Czarna Hańcza

Wypożyczanie kajaków – Czarna Hańcza

Bardzo dużą popularnością wśród wczasowiczów cieszą się dziś spływy kajakowe, które organizuje się dziś m.in. na Podlasiu. Wielu turystów docenia zwłaszcza słynny szlak Czarnej Hańczy, który składa się z aż czterech, różnorodnych odcinków. Uczestnictwo w spływach kajakowych umożliwia dziś wiele ośrodków turystycznych, które dysponują odpowiednim sprzętem oraz kadrą wykwalifikowanych instruktorów.

Kajaki i akcesoria dodatkowe

kajaki Szlak Czarnej Hańczy krzyżujący się z malowniczym Kanałem Augustowskim uznaje się dziś za jeden z najpiękniejszych Europejskich szlaków wodnych, który każdego roku odwiedza kilkaset turystów z całego świata. Tereny te obfitują bowiem w piękne obszary leśne, na swoiste wyróżnienie zasługuje zwłaszcza Puszcza Augustowska, której łączna powierzchnia wynosi blisko 160 tysięcy hektarów. Na terenie owej puszczy znajduje się m.in. Wigierski Park Narodowy, który uchodzi za jeden z największych parków narodowych w Polsce. Nic więc dziwnego w tym, że coraz więcej osób decyduje się podziwiać tak piękne, malownicze tereny za pomocą spływów kajakowych, które pozwalają nam zatopić się w dzikiej, dziewiczej przyrodzie nieskalanej ingerencją człowieka.

kajaki Jak przebiegają spływy kajakowe organizowane na Podlasiu? Na samym wstępie należy zaznaczyć, że spływy te trwają przeważnie około 7 dni, ponieważ łączna długość spływu wynosi aż 100 kilometrów. Atrakcyjną alternatywą dla osób, które nie są zainteresowane tak wzmożonym wysiłkiem są spływy jednodniowe, które odbywają się wzdłuż tzw. małej pętli, czyli na szlaku, który rozpoczyna się w Augustowie, a kończy się nad Wigrami. Organizacją spływów kajakowych na Podlasiu zajmuje się bardzo wiele firm, które prześcigają się miedzy sobą w ustalaniu jak najbardziej atrakcyjnych ofert, które mogłyby zwabić jak największą liczbę uczestników. Każda z owych firm dysponuje również profesjonalnym sprzętem, do którego możemy zaliczyć m.in. wiosła, kapoki oraz kajaki – Czarna Hańcza potrafi być na niektórych odcinkach bardzo zdradliwa, dlatego też musimy zwracać dużą uwagę na to czy dany sprzęt, który zostanie nam zaoferowany spełnia podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Spływy kajakowe to niewątpliwie niesamowita przygoda, z której mogą skorzystać zarówno rodziny łaknące wypoczynku, jak i uczestnicy wyjazdów integracyjnych, którzy dzięki temu mogą się lepiej poznać. Kilkudniowe spływy kajakowe wiążą się bowiem również z nocowaniem w lesie. Klimatyczne ogniska nad brzegiem jeziora oraz nocowanie w namiotach z całą pewnością pozwoli nam odpocząć od codziennego pędu życia w dużych miastach.