Wyprawy rowerowe w Polsce

Wyprawy rowerowe w Polsce

Coraz więcej biur turystycznych oferuje nie tylko klasyczne wycieczki, ale także bardziej oryginalne opcje. Jedną z nich jest organizacja wypraw rowerowych po ciekawych zakątkach Polski. To idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie aktywny wypoczynek. Dzięki temu mogą swój urlop spędzić tak jak uwielbiają.

Wyprawy rowerowe to świetna przygoda

wyprawy rowerowe Oczywiście taka wyprawa to nie jeden dzień czy dwa. Najczęściej jest to minimum tydzień. Jeżeli decydujemy się na rowerową przygodę po Pomorzu, musimy na to przeznaczyć nawet 9 dni. W tym czasie przejedziemy aż 340 kilometrów na rowerze. Wydaje się to dużo, jednak organizator zadbał o to, aby odpowiednio rozłożyć te kilometry na dni – dzięki temu codziennie będziemy przejeżdżać około 50 kilometrów. Po drogach płaskich, jedynie z łagodnymi wzniesieniami. Dzięki temu nawet nie mając najlepszej kondycji, można poradzić sobie z taką trasą. Amatorskie wyprawy rowerowe w Polsce to idealna opcja dla osób, które chcą poczuć zew przygody. Codziennie dzień spędza się na dwóch kółkach. Są chwile wytchnienia, ale rower jest nieodzownym towarzyszem. Nie musimy mieć własnego – możemy go wypożyczyć od organizatora. Oczywiście takie wycieczki nie należą do najtańszych, ponieważ za noclegi i śniadania podczas tych 9 dni wycieczki zapłacimy niemal 2 tysiące złotych.

wyprawy rowerowe Za rower około 250 złotych. Biorąc pod uwagę fakt, że nie podróżujemy busami ani niczym innym, może się to wydawać dość dużo. Jednakże w cenę wchodzi przewóz bagaży na całej trasie, jak i rejs statkiem, gdyż wycieczka po Pomorzu została zaplanowana w taki sposób, aby z Helu popłynąć do Gdańska lub Gdyni. Jeżeli chcemy zdecydować się na 9-dniową wycieczkę rowerową po Pomorzu, musimy już wcześniej zarezerwować interesujący nas termin. W wycieczce może bowiem wziąć udział raptem kilkanaście osób. Na szczęście dobre biuro turystyczne oferuje wiele wakacyjnych terminów wypraw. Pierwsza wycieczka odbywa się już w połowie maja, zaś ostatnia – pod koniec sierpnia. Z pewnością uda nam się więc zarezerwować miejsce, jeśli zrobimy to już teraz. Oczywiście przed podjęciem decyzji warto zapoznać się dokładniej z programem. Organizatorzy bardzo często opisują trasę na swoich stronach internetowych.

Dzięki temu każdy już wcześniej wie, jak będzie wyglądać cała wyprawa oraz jakie obiekty zostaną zwiedzone. Jeśli cenimy sobie nie tylko aktywny wypoczynek, ale także zwiedzanie ciekawych miejsc – wyprawa rowerowa może być dobrym pomysłem na nasz urlop. Zwłaszcza że możemy wziąć ze sobą aparat fotograficzny i uwiecznić najpiękniejsze chwile tej wycieczki.